*  Minecraft Skript Nedir ?
0
Yorum
151
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Moderator
*****
Şuan Çevrimdışı
144
(Mesajlar)
143
(Konular)
Apr 2020
(Kayıt Tarihi)
8
(Rep Puanı)
#1
06-05-2020, 15:04
SKRİPT NEDİR ?

Skript, sizin sunucunuza bir çok komut, eğlenceli ekleyen bir sunucu pluginidir.Skript, pluginimizin çalışmasıiçin,SkQuery gereklidir.  Skript, lapis'de otomatik lapis satmak, oyunculara özel sanal market kurmak gibi özellikler taşır.
Tabii, skript kodlamak için ise bir çok bilgiye sahip olmak gerekir.

NASIL KODLARIM ?

Yukarı tarafta da dediğim gibi, skript kodlamak için bir dahi olmak gerekir.Tüm java dillerini öğrenmek, tüm java programlarını kullanmayı bilmek gerekir.Eğer kendinize özgü skriptler yazabilirseniz ne mutlu size.Unutmayın! Skripter olmak size çok büyük fırsatlar çıkarabilir.

İşte bu konu hakkında Skript yazma videolarından bir tanesi;
Hide Post
ÖZELLİKLERİ NELERDİR

Skriptin, özellikleri;Sunucunuza bir çok komut ve eğlenceli bölümler ekler.Lapislerini, /sell hand komutuyla veya tabeladan satmak zorunda kalmazsınız. Belirli bir lapis sayısından sonra otomatik satılır.
Lapislerin içinden gizemli taşlar, itemler, zırhlar çıkar. Örneğin, SamHamada, Zümrüt, Narin Parçacığı, Özel Lapis İtemi gibi.Otomatik sohbet silme ekleyebilirsiniz.Tüm herkezin sohbetini kendiniz yazarak plugin yerine skript olarak silebilirsiniz.Vıp çekilişi ve daha da fazlası.


NEDEN KULLANMALIYIM?
Çoğu sunucuda, mükemmel, dehset ötesi skriptler bulunan sunucularda genellikle fazla oyuncu bulunur.Kendinize özellikle Lag oluşturmayan, ping yapmayan skriptler bulmaya çalışın.
Bir not defterinin içine 4 sayısından fazla skript yazmayın, bu ping oluşturabilir.Oyuncuların keyifini bozmayacak, küfür engelleyecek skriptler bulmaya çalışın.
Asla ve asla 'Troll' skripti kullanmayın, size olan güvenleri tamamen boşa çıkar.

[Resim: b2a1f92cc75ee27e52fac99906474220.jpeg]İYİ OYUNLAR DİLERİZ.
[Resim: bae1d2d11b5328583924495df1edb148.gif]


Hızlı Menü:
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi